jesteś tu: Wydarzenia > 25-lecie NEEL

NEEL świętował 25-lecie działalności

23 listopada na terenie Stacji Muzeum (d. Muzeum Kolejnictwa) Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne NEEL zorganizowało kolację z okazji obchodzonego w tym roku 25-lecia działalności. Jedną z atrakcji uroczystości było wręczenie prezesowi spółki Świadectwa Rekomendacji wydanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Marek Stolarski, prezes spółki NEEL opowiedział gościom historię powstania przedsiębiorstwa, którego założycielami w 1993 r. było kilku byłych pracowników Centrum Naukowo-Technicznego Kolejnictwa. Firma początkowo zajmowała się wyłącznie urządzeniami automatyki kolejowej, jednak stopniowo rozszerzała działalność, m.in. o urządzenia sterujące dla szklarni i oczyszczalni ścieków. Jednym z jej produktów był także specjalny przewód zasilający dla audiofilów N14E Gold testowany wspólnie z Bogdanem Olewiczem, autorem tekstów wielu przebojów, w tym „Autobiografii" zespołu Perfect.

Przełomem dla spółki była współpraca z prof. dr hab. Simoną Kossak z Instytutu Badawczego Leśnictwa, która zainspirowała Marka Stolarskiego do rozpoczęcia przygody z ochroną przyrody na kolei. Dzięki tej znajomości  powstało Urządzenie Ochrony Zwierząt, dzisiaj flagowy produkt firmy. Obecnie w Polsce jest zainstalowanych ponad tysiąc UOZ. Urządzenia chroniące dzikie zwierzęta przed kolizjami z pociągami zostały zamontowane także w Rosji, a w 2018 roku pomyślnie przeszły wstępne testy w Izraelu i Japonii.

Przybyli na uroczystą kolację goście i kontrahenci firmy NEEL, wręczyli prezesowi spółki okolicznościowe upominki. Spółka otrzymała tego wieczoru także Świadectwo Rekomendacji wydane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Dokument został przekazany Markowi Stolarskiemu przez Andrzeja Liszewskiego, wiceprzewodniczącego Centralnego Kolegium Sekcji Trakcji Elektrycznej SEP. Świadectwo zostało wydane przez SEP na podstawie przeprowadzonego postępowania i dotyczy produkcji, dystrybucji, montażu i serwisowania Urządzeń Ochrony Zwierząt oraz Mikroprocesorowego Systemu Ogrzewania Wagonów MSOW. Rekomendacja dotyczy także dystrybuowanego przez NEEL osprzętu sieci trakcyjnej francuskiej firmy Galland.  
 

 

 

 

 

Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne NEEL Sp z o.o.
ul. Piecuszka 1, 02-836 Warszawa; NIP 521-03-30-812

tel.: (+48 22) 649 56 30,  648 41 30
e-mail: 

KRS 0000199943 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy
kapitał zakładowy: 87.000,00 PLN

design: