jesteś tu: Wydarzenia > 20-lecie firmy!

27.05.2013 r.

To już 20-lat!

17 maja 2013 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 20-lecia firmy NEEL.

Zaproszono około 150 gości, w tym przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych, instytucji współpracujących z firmą, partnerów handlowych oraz oczywiście całą załogę firmy.

Po przywitaniu gości prezes Marek Stolarski w kilku słowach streścił historię NEEL-a – przypomnijmy:

Firma została założona w maju 1993 roku przez kilku byłych pracowników Centrum Naukowo-Technicznego Kolejnictwa (obecnie Instytut Kolejnictwa). Początkowo zajmowała się wyłącznie urządzeniami automatyki kolejowej, jednak stopniowo rozszerzała działalność. Do produkcji trafiły m.in. urządzenia sterujące dla szklarni i dla oczyszczalni ścieków – bazujące na spełniających rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa mikroprocesorowych sterownikach kolejowych. Od roku 1998 w firmie funkcjonuje dział audio – „dziecko” audiofilskich zainteresowań prezesa Stolarskiego – zajmujący się produkcją urządzeń zasilających sprzęt audio. W 2003 roku zaczęła się przygoda z ochroną przyrody na kolei, czyli narodziny Urządzeń Ochrony Zwierząt, flagowego produktu firmy, który został wyróżniony Nagrodą im. Ernesta Malinowskiego w kategorii Infrastruktura na targach TRAKO 2009. Urządzenia te wzbudzają zainteresowanie nie tylko w kraju, ale i na świecie, co znalazło odbicie w pierwszym kontrakcie zagranicznym – w 2012 roku UOZ-1 zostały zamontowane na Kolejach Rosyjskich.

Następnie prezes wygłosił osobiste podziękowania dla osób, które wydatnie przyczyniły się do rozwoju firmy oraz podziękowania dla przedstawicieli najważniejszych z punktu widzenia NEEL firm i instytucji.

Chociaż NEEL zalicza się do kategorii firm małych, to zajmuje ważne miejsce na krajowym rynku kolejowym – miarą tego sukcesu były gratulacje wyrażone przez przedstawicieli czołowych firm i organizacji kolejowych.

Uroczystość uświetnił recital piosenek w autorskiej interpretacji Adrianny Biedrzyńskiej. Niespodzianką części artystycznej był krótki koncert fortepianowy w wykonaniu prezesa firmy, Marka Stolarskiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości:

 

 

 

 

  

  Relacja z obchodów w "Kurierze Kolejowym"

 

 

Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne NEEL Sp z o.o.
ul. Piecuszka 1, 02-836 Warszawa; NIP 521-03-30-812

tel.: (+48 22) 649 56 30,  648 41 30
e-mail: 

KRS 0000199943 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy
kapitał zakładowy: 87.000,00 PLN

design: